Serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczkom. Stworzyłyście wspaniałą grupę. To było budujące doświadczenie dla mnie jako trenera. Szkolenie nowoczesnych mam, z zakresu wspierania rozwoju swoich dzieci, to nie lada wyzwanie, bo jak powszechnie wiadomo, to tak naprawdę one są w tym specjalistkami. Całkowicie zgadam się z tym założeniem. Pokusiłam się o zaprezentowanie moim słuchaczkom bazowej teorii dla wszystkich specjalistów od rozwoju dzieci, czyli koncepcji rozwoju intelektualnego wg Jeana Piageta. Jest to spora porcja bazowej wiedzy i jeśli podaje się ją metodą wykładu, staje się trudna do przyswojenia. Może nawet zniechęcać. Nam się udało. Krótka prezentacja i moja opowieść o tej teorii poparta przykładami z życia wziętymi, uczyniła ją przystępną i jak się okazało w ewaluacji, bardzo przydatną i ciekawą dla słuchaczek. W drugiej części szkolenia zapoznałam uczestniczki z tematem: Strefa najbliższego rozwoju. Zagadnienie ciekawe i często niedoceniane w praktyce rodzicielskiej.

Kilka razy pojawiły się aktywności warsztatowe. Była dziecięca radość tworzenia i fascynacja własnymi wytworami u dorosłych kobiet. Uważam, że elementów warsztatowych powinno być dużo na tego typu szkoleniach, ponieważ świetnie integrują grupę, ułatwiają przyswajanie niełatwych treści szkoleniowych, wyposażają uczestników w umiejętności praktyczne i są bazą do nowych kompetencji i postaw rodzicielskich.

Miła, spokojna atmosfera i elegancka aranżacja wnętrz sprawiły, że było to bardzo miłe i pożytecznie spędzone popołudnie. To także należało się moim słuchaczkom.
21 lipca 2018 r. odbędzie się kolejna edycja szkolenia: Świadome wspieranie rozwoju małego dziecka.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Chętnie poznam, który etap rozwoju dziecka jest w kręgu Państwa zainteresowań. Istnieje możliwość modelowanie programu szkolenia po kątem potrzeb uczestników. Serdecznie zapraszam

Udostępnij:

12 komentarze do “Pierwsze szkolenie: Świadome wspieranie rozwoju małego dziecka, jest już za nami

 • Julia

  Miałam okazję być na szkoleniu prowadzonym przez Panią Monikę. Rewelacja !!!. Jestem mamą 3-letniego Igorka. Pani Monika przypomniała mi o cudownych zabawach z mojego dzieciństwa. w przystępny sposób wyjaśniła ich wartość dla psychiki małego dziecka. Dzisiaj z większym zrozumieniem zmodyfikowałam zabawy z moim synkiem. Dziękuję Pani Moniko i proszę o więcej takich szkoleń.

  Odpowiedz
  • Monika Paczkowska

   Dziękuję za udział w szkoleniu. Jest mi bardzo miło, że moje propozycje udaje się stosować w praktyce i sprawiają tyle radości. Jestem w trakcie opracowywania nowych modułów szkolenia. Wszystkie będą dotyczyły wspierania rozwoju dziecka i aktywnego udziału rodzica w tym procesie. Będzie więcej zajęć warsztatowych. Proszę śledzić bloga i mojego fanpage’a. Pod koniec wakacji pojawią się informacje o nowych szkoleniach.

   Odpowiedz
  • Dorota

   Rewelacyjne spotkanie. Temat przybliżony przez Panią Monikę w sposób bardzo przejrzysty i przyjazny dla słuchacza. Przy tym doskonała zabawa dla dużych i całkiem małych uczestników.
   Polecam wszystkim poszukującym wiedzy o w swoim dziecku mamom.

   Odpowiedz
   • Monika Paczkowska

    Dziękuję za aktywne uczestnictwo w szkoleniu. Cieszę się ogromnie, że mój przekaz dla słuchaczy był przejrzysty i przyjazny. Takie miałam założenie podczas tworzenia strategii tego szkolenia. Zapraszam serdecznie na kolejne.

    Odpowiedz
 • Basia

  Super pomysł z tematyką szkolenia. Informacje tam zawarte są cenne dla mam i opiekunów dzieci. Myślę żebyś to kontynuo wała.

  Odpowiedz
  • Monika Paczkowska

   Dziękuję za ten komentarz. Bardzo cenię sobie Twoją opinię. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 • Tina

  DzienDobry

  Kiedy bedzie szkolenie? Jestem zainteresowana uczestnictwem.

  Odpowiedz
  • Monika Paczkowska

   21 lipca 2018 r. to najbliższy termin szkolenia. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce “oferta” na stronie dzieckokreatywne.pl
   Jakim etapem rozwojowym dziecka jest jest Pani w szczególności zainteresowana i ewentualnie jakimi zagadnieniami? Jestem otwarta na modelowanie moich szkoleń pod kątem potrzeb uczestników. Te informacje możemy wymienić również w korespondencji prywatnej. Pozdrawiam serdecznie.

   Odpowiedz
 • Marta

  Szkolenie było fantastyczne, prowadzone w duchu profesjonalizmu i pozytywnej energii. Wprowadzenie przyjaznej atmosfery przełamało pierwsze lody, w moim odczuciu każda z uczestniczek szczerze dzieliła się swoimi przemyśleniami, wiedząc, że grupa nie ocenia a wchodzi w dyskusję. Ogromny plus to przekazanie skomplikowanej wiedzy w prosty sposób i podawanie przykładów z życia. Część z wyzwaniami artystycznymi była przecudowna, takiej wolności i łatwości twórczej nie miałam już dawno! Minusem był czas, który uciekał w mgnieniu oka. Po prostu chce się więcej 🙂 Gratuluję wspaniałych warsztatów!

  Odpowiedz
  • Monika Paczkowska

   Serdecznie dziękuję za ten komentarz. Po wakacjach przedstawię nowa ofertę szkoleń. Będą nowe zagadnienia dotyczące stymulacji rozwoju dziecka i jeszcze więcej zajęć warsztatowych. Doświadczenia warsztatowe ułatwiają zastosowanie nowej wiedzy w praktyce. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 • Karolina

  Najbardziej podobała mi się atmosfera i przyswajalne treści. Chętnie wybiorę się raz jeszcze. Czekam tylko na poruszenie zagadnienia muzyki i jak kształtuje osobowość dzieciaków 🙂

  Odpowiedz
  • Monika Paczkowska

   Zagadnienia dotyczące wpływu muzyki na rozwój dziecka przedstawiałam w kilku ostaniach moich postach na fanpage’u Bawię, Uczę, Doradzam. Niedługo zamierzam umieścić wpis na blogu, który będzie syntetycznym ujęciem tego tematu. Czynniki z okresu dziecięcego, wpływające na kształtowanie się osobowości człowieka, to temat ciekawy, obszerny i warty przybliżenie, z pewnością pojawi się na tej stronie za jakiś czas.

   Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.